CERİTEKS SOLVENTLİ EPOXY MACUN

Tanım : Epoxy reçine esaslı, poliamid ile kürlenen, çift kompenentli epoxy bir macundur. Tatbikatçıyı yormayan, özellikle ahşap tekneler için tek seferde 2-3 mm kalınlıkta çok kolay çekilen, çok iyi zımparaya gelen, yüksek doldurucu özelliği olan, kesinlikle çökme ve kururken çatlama yapmayan, üzerine tatbik edilen son kat epoxy boya ile mükemmel uyum sağlayıp, dayanıklılığını arttıran bir macundur. Suya, denize ve ağır hava koşullarına dayanıklıdır.

Uygulama Alanı : Ahşap, demir ve duvar gibi tüm yüzeylerde rahatlıkla uygulanır.

TEKNİK ÖZELLİKLERİ

Renk : Kirli Beyaz

Kuruma süresi : Dokunma kuruması  : 4-6 saat

Kapladığı alan : 6 - 9 m² / kg            

Depolama şekli ve süresi : Doğrudan güneş almayan serin ve kuru ortamda, ağzı kapalı ambalajında (+5°C ile +30°C) 1,5 yıl

Karışım Oranı : 1 kısım 1. Kompenant (Epoxy Macun) ile 1 kısım II. Kompenant (Epoxy Sertleştirici) karıştırılarak kullanılır.

Karışım Ömrü : Karışım 20 ºC’de 1 saat içinde tüketilmelidir. Sertleştirici ilave edilmiş ve kullanımdan artmış macunu, sertleştirici ilave edilmemiş boyanın içerisine dökmeyiniz.

KULLANIM YÖNTEMLERİ

Uygulama Araçları : Spatula, mala

Uygulama Tineri : Kullanıma hazırdır,inceltme yapılmaz.

Uygulama : Derin çatlak ve çukurlar, ince katlar halinde uygulanarak doldurulur. Derin çukur yüzeylerde yüzey düzgünlüğünü sağlamak için macunun ince katlar halinde yapılması tavsiye edilir. Macun spatula ile kullanıma hazırdır. Bu şekilde hazırlanan yüzey astar ve son kat boya için hazır hale getirilmiş olur.

CERİTEKS SOLVENTLİ EPOXY MACUN

©2016 Sarıkaya Boya