pic

1994 yılında temellerini attığımız SARIKAYA BOYA İskenderun Küçük Sanayi'de 500 m2'lik alanda su bazlı iç ve dış cephe boyalarının üretimine başlamıştır. Gelişen teknoloji ve sektörün ihtiyaçları doğrultusunda zamanla inşaat boyaları, sanayi boyaları, mobilya boya ve vernikleri bunlara ilave yan malzeme grupları ile toplamda 200 parça üretim çeşitliliğine ulaşmıştır.

2016 yılında 22. kuruluş yılını kutlayan SARIKAYA BOYA; 22 yıldır sektörde elde ettiği başarıların haklı gururunu duymaktadır. Bugün Antakya Organize Sanayi Bölgesindeki 8000 m2 alanda 40ton/gün üretim kapasitesine sahip modern tesislerinde Türk ve Dünya ekonomisine hizmet etmeye devam etmektedir.

Boya ve vernik sektöründe başarı grafiğini en üst noktalara ulaştırmak amacıyla her türlü teknolojik ve Ar-ge çalışmalarına aralıksız devam etmektedir. Türkiye'nin tüm illerindeki yaygın Toptan-Perakende bayileri kanalı ile ürünlerini tüketicilerinin hizmetine sunan SARIKAYA BOYA yurt dışı satışlarına hız verme amacıyla yoğun faaliyetlerini sürdürmektedir.

Eğitim ve Pazarlama çalışmalarına önemli finansmanlar ayıran SARIKAYA BOYA teknik kadroları vasıtasıyla tüketicinin bilinçlenmesi, uygulamacılarının ürünleri hakkında bilgilendirilmesi için ülke içi ve ihracat yapılan ülkelerde eğitim tanıtım faaliyetlerine devam etmektedir.

Tümüyle yerli sermayenin eseri olan firmamız kalite politikası olarak ' Müşteri memnuniyeti ve istekleri doğrultusunda üretim yapmak' prensibini edinmiştir.

©2016 Sarıkaya Boya